המוזיאון הוקם כאתר זיכרון לראשית ההתיישבות בנגב של שלוש הקבוצות הדתיות שהיו באזור במלחמת השחרור: כפר דרום, בארות יצחק וסעד.

בקומת הקרקע שבמוזיאון מציגים תצלומים את קורות קיבוץ סעד במלחמת העצמאות- הגישה לאתר היא דרך כביש הכניסה לקיבוץ כפר עזה.

בית הביטחון הישן של קיבוץ סעד שופץ ומשמש כיום כאתר פעיל ובו תצוגות וסרטים המספרים את סיפור המאבק על האזור בדגש על סיפור ההתיישבות של 3 הקיבוצים הדתיים בנגב מלחמת העצמאות.

ומברקים מקוריים מתארים אירועים מתקופת המלחמה. התצוגה ממחישה את מצוקת הלוחמים שחסרו נשק, מזון ומים ונאלצו לבלות יומם ולילה בחפירות מתחת לאדמה.

בקומה השנייה מוקרן חזיון אורקולי, המתאר את האווירה בארץ בימי המלחמה, את חלקם של 27 היישובים המבודדים בדרום, שמנו 1,000 איש מול 150,000 תושבי רצועת עזה, את הנחת קו המים ואת מעללי הפלמ"ח.

התצפית מן הגג מראה, בעזרת לוחות תצפית, את העיר עזה, הים התיכון, מערכת הגדר האלקטרונית, משלטי האויב, המשלטים שלנו מימי מלחמת העצמאות, מעבר הגבול ליד נחל עוז, מבואות אשקלון והיישובים בסביבה.

הביקור באתר בתשלום ובתיאום מראש.


מפה


מאפייני עסק

  • בתיאום מראש
  • דמי כניסה
  • לילדים

מפה

מעוז מול עזה

המידע המוצג באתר זה הונגש לציבור על ידי הרשות לפיתוח הנגב, הרשות לפיתוח הנגב אינה אחרית על תקינות המידע ו/או קיום ותפעול האירועים, אנו ממליצים לוודא שפרטי האירוע ו/או מידע על בתי העסק, שעות פעילות ומיקום עדכנים ישירות מול מפעיל של כל אירוע / בית עסק. ט.ל.חמה קורה בנגב

גולשים מספרים לנו על פעילויות ואירועים בנגב, מכירים גם? כתבו לנו כאן

Gonegev חברתי