מתחם הקטר 70414 הינו מתחם יפיפה בעיר העתיקה באר-שבע שקם על תילה של תחנת הרכבת התורכית של שנת 1915.

מבניה האותנטיים, בית מנהל התחנה ובית הנתיבות, כמו כן קרונות הנוסעים המקוריים של תחילת המאה הקודמת, נשמרו גם כן והוסבו למיני מוזיאון אינטראקטיבי, גלריית אמנות לתערוכות מתחלפות וקרון הטרקלין עם מיצגים יוצאי דופן, אשר מסמלים את תקופות השונות בישראל ככלל ובעיר באר-שבע כפרט: סיפור תורכי, בריטי וישראלי.

בביקורם במתחם המבקרים יהיו שותפים למסע בין זמנים וסיפורים על-ידי הסיורים המודרכים שלנו, המיצגים השונים והמגוונים הקיימים במתחם וקטר קיטור מקורי, אחד מבין שלושה עשר קטרים בודדים שקיימים בעולם. בנוסף לכל אלה, המבקרים יוכלו ליהנות מקרון סדנאות ליצירות שכולן בסימן רכבות וקטרים.
קטר 70414 הוא חלק מסדרה של כ-850 קטרים שיוצרו בבריטניה למטרות אזרחיות וצבאיות בשנות ה-30 ובתחילת שנות ה-40. מדובר בקטר בריטי מסוגStanierF8 הזהה לקטר מספר 70414 שפעל בדרום הארץ בשנות ה-50. מבין הקטרים שנשלחו לתורכיה דרך תעלת סואץ ומול חופי ישראל נותרו בעולם כיום שלושה עשר קטרי קיטור בלבד מסוג זה, אחד מהם מוצב אצלנו במתחם הקטר 70414 בעיר העתיקה. סביב השבתו של הקטר הנה עומד מבצע בינלאומי חשאי, מעורר השראה ומרתק המוכיח שאין דבר העומד בפני הרצון. הקטר עבר שימור ושיחזור ובסופו של דבר נראה כמו קטר 70414 המקורי משנות החמישים.

המתחם מנוהל על-ידי עיריית באר-שבע באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח באר-שבע- מנהלת העיר העתיקה והתיירות והיה שותף לפעילויות שונות, כגון: אירועי לילה לבן באר-שבע וסוכות ופסח בעתיקה. בנוסף, מתקיימים פעילויות במתחם כל השנה, למשל: אירועי הקיץ- הצגות בימי שני בקטר, פסטיבל היין המסורתי, מופע כליזמר ערבסק ופעילויות נוספות שהתקיימו באווירה מיוחדת במינה במתחם רומנטי ושופע חיים בנוף הבאר שבעי.

מאפייני עסק

  • אתר נגיש
  • בתיאום מראש
  • חניה חינם

מפה


המידע המוצג באתר זה הונגש לציבור על ידי הרשות לפיתוח הנגב, הרשות לפיתוח הנגב אינה אחרית על תקינות המידע ו/או קיום ותפעול האירועים, אנו ממליצים לוודא שפרטי האירוע ו/או מידע על בתי העסק, שעות פעילות ומיקום עדכנים ישירות מול מפעיל של כל אירוע / בית עסק. ט.ל.חצור קשר עם מתחם הקטר 70414
[post_id]

מה קורה בנגב

גולשים מספרים לנו על פעילויות ואירועים בנגב, מכירים גם? כתבו לנו כאן

Gonegev חברתי