ימים א'-ו'

10:00-13:00

המבנה המרכזי והבולט ביותר בנאות סמדר הוא בית האומנויות. זהו מבנה ייחודי ויוצא דופן המשכן בין כתליו בתי מלאכה לאומנות מתחומים שונים: צורפות, ויטראז', משי, קרמיקה, ניר, נגרות אומנותית ועוד.

מתקיימים סיורים עצמאיים בבית האומנויות וביקב.

בית האומנויות תוכנן ונבנה במשך 15 שנה בידי אנשי המקום, כפרויקט מרכזי של לימוד שיתוף פעולה.

המגדל המתנוסס מעליו הוא מגדל צינון פסיבי, המצנן את כל המבנה במינימום אנרגיה,   מגדל הצינון בראשו של המבנה ממטיר "גשם" בימי הקיץ. אוויר המדברי החם והיבש מאדה את טיפות המים ומקרר את האוויר, הזורם מעצמו ומצנן את אולמות המבנה במינימום אנרגיה.

המוצרים השונים הנוצרים כאן משקפים את רוח המקום: האפשרות לשלב חומרים שונים יחד מוסיפה מגוון ועושר אך איננה עניין טכני בלבד. זהו זימון מיוחד לכל העוסקים במלאכה לשתף פעולה ולעבוד יחד, לנגן ביחד, לפעול ביחד ולחוד.

הסיור העצמאי מתחיל בשביל מחופה שיחי וורדים וגפנים, מוביל אל מבנה גדול ומרשים שנבנה ותוכנן על-ידי אנשי נאות סמדר ומשמש כבתי מלאכה לאמני הקיבוץ. המבקרים ייהנו מצפייה בסרט קצר על הקהילה ותהליכי הבנייה, מרפסת תצפית אל בקעת הערבה והרי אדום,  וגלריית האמנים. ניתן להמשיך את הסיור בביקור ביקב האורגני לטעימת יין.

לפרטים- 054-9798957

מייל-   visit@neot-semadar.com

אתר- https://neot-semadar.com/


מפההמידע המוצג באתר זה הונגש לציבור על ידי הרשות לפיתוח הנגב, הרשות לפיתוח הנגב אינה אחרית על תקינות המידע ו/או קיום ותפעול האירועים, אנו ממליצים לוודא שפרטי האירוע ו/או מידע על בתי העסק, שעות פעילות ומיקום עדכנים ישירות מול מפעיל של כל אירוע / בית עסק. ט.ל.חמה קורה בנגב

גולשים מספרים לנו על פעילויות ואירועים בנגב, מכירים גם? כתבו לנו כאן

Gonegev חברתי