"שירת הכוכבים" – חוויה לילית אסטרונומית
אנו מציעים פעילות לילית ייחודית ובלתי נשכחת – תצפית כוכבים ומצפה נייד עם טלסקופים מקצועיים.

בואו להכיר את שמי הלילה וקבוצות הכוכבים בעזרת אלומות לייזר איתם כמעט ניגע בכוכבים. נצפה בכוכבי הלכת, גלקסיות, ערפיליות, צבירי כוכבים, כוכבים כפולים – מה שיציעו לנו השמיים בליל התצפית – והכול בשילוב הסברים מדעיים, אגדות של עמים עתיקים, מדרשים מהיהדות ושירת כוכבים ישראלית – אל מול התפאורה היפה ביקום.

אלפי שנים שבני האדם עושים תצפיות אל השמיים, בין אם זה כדי לנווט את דרכם בלילות חשוכים, ובין כדי לעקוב אחר עונות השנה ואף כדי לנסות לגלות את עתידם – עד כדי כך שהאסטרונומיה הפכה להיות אחת משבע האומנויות שכל בן תרבות חייב להכירן. אנחנו ניקח אתכם לסיור שמימי מרתק, מהתפתחות האסטרונומיה ועד התגליות הגדולות של האסטרונומיה בת זמננו. מסע בו נספר על הכוכבים הפיזיים – כדורי גז גדולים המאירים את לילותנו, ועד לכוכבים שכותרים להם כתרים, וקושרים בהם שירים, סיפורים ואמונות.

האסטרונום ג’ון דובסון, שהביא את האסטרונומיה להמונים באמצעות הטלסקופ שפיתח, אמר פעם: “לא חשוב כמה גדול הטלסקופ שלך, חשוב כמה אנשים צפו בו”.

שירת הכוכבים הוקם ב-2015 על ידי משה גלנץ – חובב אסטרונומיה וחבר האגודה הישראלית לאסטרונומיה, שאהבת השמיים הובילה אותו ללימוד מעמיק בתחום האסטרונומיה והקוסמולוגיה, באמצעות קורסים, קריאת ספרות מקצועית, ובילוי בלילות מדבר תחת שמיים זרועי כוכבים.

כיום פעילים בשירת הכוכבים מספר מדריכים, שאהבתם לשמיים ניכרת בכל פעילות. אנו מקיימים פעילויות אסטרונומיה בערבי קהילה וחברה, ערבי חוויה לזוגות, משפחות, קבוצות קטנות ועד לקבוצות של מאות בני אדם. זאת לצד פעילותנו במרכזי מדעים, בתי ספר, חוגי אסטרונומיה ועוד. המוטו שלנו הוא להעביר את אהבתנו הגדולה – מדע האסטרונומיה לכמה שיותר אנשים.

צרו איתנו קשר ונתאים עבורכם פעילות שמותאמת בדיוק בשבילכם.

מתאים למשפחות, קבוצות מאורגנות, ועדי עובדים וכל מי שכוכבים מגרים את דמיונו.
ניתן לשלב בתצפית בר בירה בוטיק ממבשלה מקומית (ירוחם)

מוצר:

מצפה כוכבים נייד

  • משך הפעילות: בין שעה עד 4 שעות
  • מחיר: החל מ-550 ₪ – תלוי בגודל הקבוצה

מפה


מאפייני עסק

  • בתיאום מראש

המידע המוצג באתר זה הונגש לציבור על ידי הרשות לפיתוח הנגב, הרשות לפיתוח הנגב אינה אחרית על תקינות המידע ו/או קיום ותפעול האירועים, אנו ממליצים לוודא שפרטי האירוע ו/או מידע על בתי העסק, שעות פעילות ומיקום עדכנים ישירות מול מפעיל של כל אירוע / בית עסק. ט.ל.חצור קשר עם שירת הכוכבים
[post_id]

מה קורה בנגב

גולשים מספרים לנו על פעילויות ואירועים בנגב, מכירים גם? כתבו לנו כאן

Gonegev חברתי