סוכות
2019

"קסם המדבר" - החוויה הבדואית בנגב באירועי סוכות לכל המשפחה - חוויה של ריחות, טעמים והכנסת אורחים בדואית בלתי נשכחת – 25-29.9, ימים שלישי-שבת

"קסם המדבר" – החוויה הבדואית בנגב באירועי סוכות לכל המשפחה – חוויה של ריחות, טעמים והכנסת אורחים בדואית בלתי נשכחת – 25-29.9, ימים שלישי-שבת

הפסטיבל יכלול סיורים, סדנאות אותנטיות, הרצאות מרתקות, קולינריה בדואית ועוד. מתאים למשפחות, יחידים, זוגות וקבוצות ויתקיים ברחבי הנגב.

 פתיחת הפסטיבל- יום שלישי 25.9 , 10:00-17:00

מותג "קסם המדבר" של משרד החקלאות ופיתוח הכפר והרשות לפיתוח הנגב יתארח השנה לראשונה במתחם הקטר בעיר העתיקה בבאר שבע ויציע מגוון פעילויות בדואיות מעניינות – ביניהן אוהל אירוח בדואי מסורתי ומפנק עם מספר סיפורים בדואי, תה מתוק וקפה מר, סדנאות רקמה לכל המשפחה, סדנאות תכשיטנות בדואית, סדנאות חינה ויצירה אותנטית על כדים. במסגרת הפעילות יתארח במתחם גם שוק היזמים הבדואים "שוקראן", שיציע מגוון רחב ש למוצרים בדואים אותנטיים הנעשים בעבודת יד על ידי אמנים ובשלנים בדואים מהנגב.

מתחם הקטר 70414 הינו מתחם יפיפה בעיר העתיקה באר שבע שקם על תילה של תחנת הרכבת הטורקית של שנת 1915. במתחם ניתן גם לעשות סיור מודרך.

  • "שוקראן" ואוהל אירוח בדואי ללא תשלום / סדנאות וסיורים בתשלום סמלי.
  • בוייז: מתחם הקטר באר שבע
  • לפרטים נוספים: חפשו בפייסבוק "קסם המדבר – החוויה הבדואית בנגב"

נעילת הפסטיבל- ימים שישי ושבת 28-29.9, 10:00-15:00

פסטיבל "קסם המדבר" המסורתי מתקיים זו השנה החמישית במוקדי תיירות מרכזיים בישוב הבדואי לקיה. זהו פסטיבל ססגוני, צבעוני ומלא ריחות, סיפורים וצלילים שבו תוכלו להכיר מקרוב את הנשים האורגות בעמותת סידרה, הנשים הרוקמות ב"רקמת המדבר", את סיפורו המרתק של "ארמון החוריה" ואת סודות צמחי המרפא במשתלת הנגב.

בכל מקום תוכלו ליהנות מפעילויות חווייתית שיועברו על ידי המארחים – סדנת רקמה קסומה שבה תוכלו לרקום ולכשף את משאלות ליבכם, הרצאה על רפואת צמחים בדואית מסורתית, סדנה לשתילת צמחי מרפא והכנת תרופה מצמחי מרפא, היכרות עם אומנות האריגה, הכנת צמידים ולולאות מצמר אמיתי, הרצאות וציורי חינה במרכז תיירותי-היסטורי שבנוי בסגנון בנייה אקולוגית ועוד.

הופעות אותנטיות, מוזיקליות ומסורתיות יתקיימו בשעות 10:00, 12:00 ו-14:00 באתרים השונים בפסטיבל. וכמובן שתוכלו גם ליהנות מפיתה עם לבנה, תה וקפה בדואי וארוחות מקלובה מסורתיות צמחוניות ובשריות (בהזמנה מראש).

  • כניסה לכל הפעילויות, הופעות, סדנאות, אירוח הכולל תה וקפה בעלות סמלית של 15 ש"ח למבוגר/ילד (ילד מגיל 5).
  • בוייז: "לקיה"
  • לפרטים נוספים – חפשו אותנו בפייסבוק: "קסם המדבר – החוויה הבדואית בנגב", או במייל – tourism@gmail.com

לפרטים נוספים: https://kesem-hamidbar.co.il


המידע המוצג באתר זה הונגש לציבור על ידי הרשות לפיתוח הנגב, הרשות לפיתוח הנגב אינה אחרית על תקינות המידע ו/או קיום ותפעול האירועים, אנו ממליצים לוודא שפרטי האירוע ו/או מידע על בתי העסק, שעות פעילות ומיקום עדכנים ישירות מול מפעיל של כל אירוע / בית עסק. ט.ל.חצור קשר עם פסטיבל "קסם המדבר" – תיירות בדואית
[post_id]

מה קורה בנגב

גולשים מספרים לנו על פעילויות ואירועים בנגב, מכירים גם? כתבו לנו כאן

Gonegev חברתי